Kud Zavičaj Winterthur

DOđITE DA SE DRUŽIMO KROZ PESMU I IGRU!!!

Kulturno-umetničko društvo Zavičaj je osnovano 01. marta 2007. godine u Winterthur-u. Društvo broji preko 150 aktivnih i preko 200 pasivnih članova.
Naš cilj je očuvanje srpske kulture i tradicije, iz svih srpskih regiona, kao i prenošenje istih na mladje generacije koje su rodjene i žive daleko od svoje matice.
Pored raznih gostovanja na kulturnim manifestacijama i takmičenjima na Švajcarskim i evropskim smotrama folklora, naši ansambli nastupaju i na privatnim veseljima, kao sto su svadbe, rodjendani, itd. Takodje smo otvoreni za saradnju sa društvima drugih naroda i narodnosti, u cilju upoznavanja njihovih kultura i tradicija. Upoznavanjem kultura naših sunarodnika, u okruženju gde živimo, saživot postaje jednostavniji i lakši…jer…
KULTURA POVEZUJE LJUDE

Sve informacije, aktivnosti, kao i termine održavanja proba, možete pogledati na našim web stranici: www.zavicaj.ch

Adresa: KUD Zavicaj Winterthur, 8400 Winterthur
Website: zavicaj.ch
Predsednik: Jovica Lazarević
Tel. 079 334 02 12
Email: jovica@zavicaj.ch
Podpredsednik: Zivoslav Mijajlović
Email: zica@zavicaj.ch
Sekretar: Biljana Vasiljkovic
Email: 
biljana@zavicaj.ch

Umetnički rukovodioci:

Izvođački ansambl: Tatjana Milićević
Email: tatjana@zavicaj.ch

Srednji ansambl:
Rade Lazarević
Email: rade@zavicaj.ch
Katarina Janković
Email: katarina@zavicaj.ch

Pripremni ansambl:
Katarina Janković
Email: katarina@zavicaj.ch

Seniorski ansambl „NIKAD NIJE KASNO“
Tatjana Milićević
Email: tatjana@zavicaj.ch

Deciji ansambl 8-12 godina: 
Nemanja Bekrić,
Email: danijela@zavicaj.ch

Ansambl Pilići -8 godina:
Aleksandra Mijajlovic
Email: aleksandra@zavicaj.ch
Sima Rošković
Email: sima@zavicaj.ch

Muzički pedagog / pevanje:
Dragan Marković Jaro
Email: dragan@zavicaj.ch

KUD Zavičaj Winterthur
Postfach 2029, 8400 Winterthur, Switzerland